Tydzień Walki z Rasizmem

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu TYDZIEŃ WALKI Z RASIZMEM w dniach 21-24 marca 2013r., organizowanego przez Warszawską Grupę Stowarzyszenia „Jeden Świat”. Stowarzyszenie Somalijskie w RP jest partnerem wydarzenia! 🙂

21 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Cykl miejskich wydarzeń otworzy debata ?Razem, obok, przeciw sobie ? jaka przyszłość dla wielokulturowej Warszawy??, która odbędzie się 21 marca (czwartek) o godz. 18 w siedzibie Krytyki Politycznej (ul. Foksal 16, II piętro). Podczas debaty eksperci wspólnie z mieszkańcami stolicy przyjrzą się postawom warszawiaków wobec przyjezdnych, jak i realiom, w jakich żyją obcokrajowcy w Warszawie. Będą również dyskutować o tym, jak przeciwdziałać dyskryminacji mniejszości i co zrobić, aby warszawski tygiel kulturowy był wartością, a nie problemem.

23 marca (sobota) odbędzie się gra miejska ?Zdobądź obywatelstwo wielokulturowej Warszawy?. 5-osobowe drużyny warszawiaków staną w jej trakcie przed trudnymi wyzwaniami. Dla zespołu, który najlepiej poradzi sobie z przygotowanymi na trasie zadaniami wydawnictwo Czarne ufundowało zestawy książek i upominków.

W ramach cyklu odbędą się również spotkania z ?Żywą Biblioteką? – 22 marca (piątek) w klubie Surma na Ochocie (ul. Białobrzeska 17) oraz 24 marca (niedziela) w klubokawiarni Grawitacja(ul. Browarna 6). Przy filiżance kawy będzie tam można porozmawiać z ?żywymi książkami? ? przedstawicielami mniejszości narodowych i cudzoziemcami mieszkającymi w Warszawie. Poznając historię życia Żyda, Roma, Wietnamczyka, Białorusina, Serba czy imigrantów z Kaukazu i Afryki, każdy czytelnik nie tylko będzie miał okazję spędzić czas w interesujący sposób, ale również zweryfikować swoje wyobrażenia i postawy wobec osób o odmiennym wyglądzie i języku.

Wydarzenia organizowane przez Warszawską Grupę Lokalną ?Jeden Świat? w ramach obchodów Tygodnia Walki z Rasizmem są formą uczczenia Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na 21 marca. Święto upamiętnia masakrę w Sharpeville, która miała miejsce 21 marca 1960 roku w Republice Południowej Afryki, kiedy zamordowano 70 uczestników pokojowej demonstracji przeciwko wprowadzającej dyskryminację i segregację rasową polityce apartheidu.

Więcej informacji:
warszawa@jedenswiat.org.pl
www.facebook.com/JedenSwiatWarszawa
www.21marca.wordpress.com

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Źródło: www.facebook.com/events/547142091972891/