Nasz udział w Tygodniu Walki z Rasizmem!

Stowarzyszenie Somalijskie było partnerem akcji „Tydzień Walki z Rasizmem”, organizowanej przez Warszawską Grupę Stowarzyszenia „Jeden Świat”. W ramach wydarzenia wzięliśmy udział w Grze Miejskiej oraz Żywej Bibliotece.

Gra Miejska „Zdobądź obywatelstwo wielokulturowej Warszawy” odbyła się 23 marca, a jej uczestnicy musieli rozwiązywać zadania dotyczące różnych kultur i mniejszości etnicznych z wielokulturowej Warszawy, przemierzając ulice stolicy. Jednym z punktów na trasie gry była siedziba Fundacji dla Somalii, w której na graczy czekały zadania dotyczące Afryki przygotowane przez wolontariuszy Stowarzyszenia! Zadanie polegało na uzupełnieniu krzyżówki odnośnie kultur i geografii Afryki, zaś rozwiązaniem była nazwa państwa afrykańskiego, który trzeba było zaznaczyć na naszej dużej mapie. Wszyscy świetnie sobie poradzili, choć zadanie było nie lada wyzwaniem! 🙂

Ponadto 24 marca podczas drugiego dnia Żywej Biblioteki w klubokawiarni „Grawitacja” każdy czytelnik miał możliwość poznać m.in. Irakijkę, Tunezyjczyka czy Somalijczyka. Spotkanie było świetną okazją do porozmawiania z przedstawicielami innych kultur mieszkających w Warszawie. Somalię reprezentował Elmi Abdi.

Oba wydarzenia były częścią Tygodnia Walki z Rasizmem, obchodzonego jako forma uczczenia Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową, w ramach którego odbyła się również debata ?Razem, obok, przeciw sobie ? jaka przyszłość dla wielokulturowej Warszawy??.

Dziękujemy Warszawskiej Grupie Stowarzyszenia „Jeden Świat” za wspaniałą inicjatywę! Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii!